AFT Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım LTD. ŞTİ.

Haber Detay

Auto Show Kapılarını Açtı

Auto Show Kapılarını Açtı

ALANYA'DA düzenlenen "Auto Show 2014 Fuarı"nın resmi açılışı protokol mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi. Kestel Mahallesi'nde bulunan Alanya Park'taki fuarın açılışına Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa katıldılar. Fuar alanının gezilmesinin ardından açılış konuşmalarına AFT Fuarcılık Genel Koordinatörü Fuat Aktaş, fuardaki katılımcı firmaların büyük çoğunluğunun Antalya merkezli olduğunu söyledi. Aktaş, "Merkezi Antalya olmakla birlikte iki markamızın Alanya temsilcilikleri fuara katılıyor. Tüm firmaların Alanya'nın bu konudaki geleceğine güvenerek, inanarak geldiklerine inanıyorum. Umut edelim, Alanya halkı bunu değerlendirir.

Sonra konuşan ALTSO Başkanı Şahin de, "Günümüzde farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok firmanın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan birisi üreticiler ile tüketiciler arasındaki fiziksel mesafenin son derece artmış olması ve iki grup arasında sınırlı düzeyde bir iletişim kurulabilmesi. Fuarların ana amacı budur. Alanya bir ilçe olmasına rağmen ekonomik ve sosyal gelişmişlik düzeyi, ticari ve ekonomik potansiyeli ve ülkemiz turizminde önemi düşünüldüğünde konu ne olursa olsun fuarlar bölgemizde faaliyet gösteren tüm sektörler için büyük bir şans olarak değerlendirilmeli. Fuarla günümüzde ekonomik kalkınmanın ve gelişmenin önemli motorlarındandır. Çalışmalarımızın bu hedefler doğrultusunda olması gerektiği inancıyla HALKI DAVET ETTİ

Kaymakam Tanrıseven de, "Temenni ediyorum Alanya'da birçok vatandaşımız buraya gelip, bu araçları yerinde görüp, ilgili araçlardan bilgi alma imkanına kavuşur. Ben bu nedenle Alanyalı hemşerilerimizi bu fuarda yer almaya ve gezmeye davet ediyorum. ALTSO Başkanı Şahin'in çağrısına yürekten katılıyorum. Fuarları Alanya'da geleneksel hale getirmeliyiz. Alanya bir dünya kenti. O halde Alanya'da mutlaka uluslararası fuarlar düzenlememiz gerekiyor. Bu konuda ALTSO ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek önemli bir ivme kaydedileceğine inanıyorum. Alanya'nın daha fazla tanıtımını sağlayalım" diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyelerinin kestiği kurdeleyle fuarın açılışı gerçekleştirildi.