AFT Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım LTD. ŞTİ.

Isparta Auto Show 2016

Isparta
Hakkında

ISPARTA AUTOSHOW 2016 (3. Otomobil, Ticari Araçlar, Yan Sanayi ve Aksesuarları Günleri) Organizasyonu 06-09 Ekim 2016 tarihleri arasında Isparta Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenecektir. Isparta ve Göller Bölgesinin en büyük fuar ve kongre merkezi olan Gökkubbe, Batıkent Mahallesinde 50 dönümlük bir alanda, 9000 m2 kapalı, 4500 m2 açık sergileme alanına sahiptir ve şehir merkezine 3 km mesafede bulunmaktadır. Otopark, kafeterya ve sosyal alanları ile birlikte her türlü donanıma sahip olan Gökkubbe fuar merkezi, ziyaretçilerin kolay ulaşabileceği bir noktada olması sebebiyle ziyaretçi yoğunluğunu artırma noktasında da önemli bir unsur olacaktır.

Neden Isparta?

Göller bölgesinin önemli bir merkezi olan Isparta, her geçen gün büyüyen, gelişen ve modernleşen yapısıyla birlikte Türkiye'nin en yaşanabilir şehirleri arasında 1. sırada (TÜİK araştırması) bulunmaktadır.

Özellikle bölgedeki Üniversitelerin ekonomik katkısıyla birlikte, tarım ve ticari alanlardaki gelişmeler, 5 yıldızlı oteller, AVM'ler, Davraz Kayak Merkezi, inşaat ve yapı sektörlerindeki atılımlar gibi unsurlar sayesinde Isparta, Göller Bölgesinin cazibe merkezi olmaya devam edecektir.

Tüm bu ekonomik ve sosyal alandaki gelişmelerin Otomotiv sektörüne yansımaları da her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Tüik verilerine göre Türkiye'deki toplam araç sayıları sıralamasında (Nüfus yoğunluğu oranı) Burdur 2.(% 40.01) Antalya 3.(% 39.36) Isparta 6.(% 32,93) sırada bulunmaktadır.

Isparta ve Burdur illerinin Antalya?ya yakın olması da otomotiv tercihlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Organizasyon Hakkında

06-09 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan organizasyonda hedef; Isparta ve Burdur'un ilçeleriyle birlikte Göller Bölgesinin tamamına ulaşmaktır. Çalışmalarımızın tüm yoğunluğu da bu doğrultuda gerçekleşecektir.

2004 ve 2005 yıllarında Isparta'da düzenlediğimiz Auto Show organizasyonlarına, o zamanki mevcut organizsyon merkezinin sektör için yeterli olmamasından dolayı ara vermek zorunda kalmıştık. Bugün ise bölgenin en büyük ve modern alanına sahip olan Isparta'da, Gökkubbe'nin altında tekrar bir arada yeni başarılara doğru koşmaya hazırlanıyoruz.

Başta Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya GÜNAYDIN'ın, her türlü desteği vereceğini belirtmesi ve Isparta'nın bu tarz organizasyonlara olan ilgisinin de üst seviyelerde olması ile birlikte başarılı bir organizasyonun gerçekleşmesi yönünde her türlü çalışmalar yapılacaktır.

Yerleşim planı hazırlıklarında öncelikle binek otomobil firma ve markalarının projelendirilmesiyle birlikte ticari araç firmalarının da yerleşimi sağlanacaktır.

Tüm markaların en son modelleriyle yer almalarını hedeflediğimiz Isparta Auto Show'da sergilenecek olan otomobiller ile birlikte, otogaz sistemleri, oto iç dizayn ve aksesuarları, motosiklet ve bisiklet, oto aksesuar ve yan sanayi firmaları, banka ve sigorta şirketleri ile sektörel dergi ve yayın organlarının da organizasyonda yer alacak olmaları, ziyaretçi potansiyelinin artmasında etkili olacaktır.

Katılımcı Profili

Binek Otomobiller, Hafif ve Ağır Ticari Araçlar

Otogaz Sistemleri:
Oto LPG dönüşüm sistemleri, Tank ve silindir sistemleri, Pompalar ve ölçüm cihazları, LPG gaz ekipmanları, LPG-LNG-ve CNG sistemleri, Araç ve ekipmanları, Oto gaz dağıtım ve ulaşım şirketleri, Sektörle ilgili meslek odaları ve dernekler, sektörel yayın organları

Oto İç Dizayn ve Aksesuarları:
Oto iç ve dış dizayn firmaları, Oto aksesuar ve malzemeleri, Oto jant ve döküm sanayi, Oto tuning ve performans ürünleri, Oto alarm ve müzik sistemleri, Karavan ve kamp malzemeleri, Oto zırhlama ve Zırhlı araçlar

Oto Yan Sanayi
Oto akü ve pil sanayi, Oto boya ve koruma sistemleri, Oto cam ve yan sanayi, Oto egzoz ve filtre sanayi, Oto kurtarma ve çekiciler, Oto koruma ve bakım ürünleri, Oto lastik ve kaplama sanayi, Oto servis ekipmanları üretici, ithalatçı ve satıcıları, Oto yağ sanayi, Oto yalıtım ve izolasyon malzemeleri

Motosiklet ve Bisiklet firmaları

Bankacılık ve Sigorta şirketleri

Sektörle ilgili dergi ve yayın organları

Ziyaretçi

Doktor, Diş hekimi ve Eczacılar

Hakim, Savcı ve Avukatlar

Kuyumcular, Mimarlar, Müteahhitler

İnşaat, Elektrik ve Makine Mühendisleri

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler

Eğitim ve Öğrenim kurumları mensupları

Ticaret ve Sanayi ile meslek odaları mensupları

Sanayi ve ticari işletmeler

Rent-a-car firmaları, servis şirketleri

Üst düzey protokol mensupları

Otomobil tutkunları


Ziyaret Saatleri

6-7 Ekim 2016 -> 15:00 - 21:00
8-9 Ekim 2016 -> 11:00 - 21:00


Etkinlik Giriş Ücreti

Etkinlik giriş ücreti 5TL?dir. Online Davetiye linkini kullanarak alacağınız barkod kodu ile organizasyona ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Hizmetler

Hizmetler (Standart)

  • Organizasyonun genel olarak tanıtılması
  • Danışma bürosu hizmetlerinin verilmesi
  • Alanının genel aydınlatılması
  • Genel temizlik hizmetleri (Stant içi temizlik firmalara aittir)
  • Kablosuz internet (Wireless) hizmetleri
  • Katılımcı firmalara ücretsiz otopark kartı
  • Açılış töreni düzenleyerek basına konuyla ilgili bilgi verilmesi

Özel Hizmetler
Katılımcıların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik, özel tasarımlı stant kurulumu, görsel ışık ve efekt sunumları, manken ve hostes temini ile halı, promosyon malzemeleri, Hotel konaklama ve her türlü teknik konularda yardımcı olunacaktır. (Standart hizmetler dışındaki talepler ayrıca ücretlendirilecektir)

Güvenlik Hizmetleri
Organizasyon süresince 24 saat özel güvenlik hizmeti tarafımızdan sağlanacaktır. Ancak katılımcı firmaların organizasyon öncesi ve toplanma sürecine kadar stant ve sergilenecek ürünlerin güvenliğinden organizatör sorumlu değildir. Bu süreler içerisinde katılımcı kuruluşların güvenlik önlemi almaları ve sigorta yaptırmaları tavsiye olunur. Tüm katılımcılar kendi elemanlarının iş güvenliğinden sorumlu olacaktır.

Reklam ve Tanıtım

Organizasyon Giriş Davetiyesi: 75000 adet bastırılacak olup, öncelikle katılımcı firmalara verilip, kalan bölümü AFT tarafından 05 Eylül 2016 tarihinden itibaren dağıtılacaktır.

Katılımcı Otomotiv Firmaları: 35000 adet

Katılımcı Yan Sanayi Firmaları: 20000 adet

AFT Kayıtlarındaki Firmalar: 10000 adet

Ticaret ve Sanayi Odaları: 2500 adet

Meslek Odaları (Isparta): 5000 adet

Meslek Odaları (Bölgesel): 2500 adet

Özel Davetiye Dağıtımı: AFT kayıtlarında bulunan başta meslek odaları yetkilileri ile Doktor, Eczacı, Hâkim ve Avukat gibi meslek gruplarındaki kişilere PTT yolu ile davetiye gönderimi yapılacaktır. Bölgesel etkiyi artırmak amacı ile Burdur, Isparta, Afyonkarahisar merkez ve ilçelerindeki meslek odalarına da davetiye gönderimi yapılacaktır.

Protokol Davetiyeleri: Üst düzey protokol mensupları için özel hazırlanan VIP davetiyeler vilayetten alınan listeye göre ilgili birimlere gönderilerek bu kişilerin açılış için fuarda yer almaları sağlanacaktır.

Organizasyon Afişleri: 500 adet bastırılacak olup katılımcı firmalar ve sektör ile ilgili olan firmaların işyeri camlarına asılacaktır.

Gazete Reklamları: Etkinliğin daha yaygın olması ve farklı okuyucu kitlelerine ulaşabilmek için Isparta ve Burdur'daki yerel gazeteler ile reklam çalışması planlanmaktadır. Bu gazetelerde özel organizasyon ekleri çıkarılması için de çalışmalar yapılacaktır.

SMS Gönderimi: AFT portföyünde bulunan muhtelif sektör gruplarından 45000 kişinin cep telefonlarına açılıştan 10 gün öncesinden başlayarak kısa mesajlar ile organizasyon tanıtım bilgileri gönderilecektir.

Outdoor ReklamlarıIsparta ve Burdur şehir merkezinde Billboard afişler 02 Ekim'den itibaren asılacaktır.

Radyo Reklamları: Isparta ve Burdur bölgesinin en fazla dinlenen 3 radyosunda reklam verilecek ve organizasyondan 15 gün öncesi yayımlanmaya başlayacaktır.

Televizyon: Bölgesel televizyon kanalları ile irtibat halinde olarak organizasyon süresince yayınlanacak haberler ile geniş bir kitleye ulaşılması sağlanacaktır. Ayrıca organizasyona davet edilen ulusal televizyon kanalları ile de görüşmeler yapılarak haberlerinin duyurulması yönünde çalışmalar yapılacaktır.

Web Portal Tanıtımı: Öncelikle sektör ile ilgili olmak üzere haber portallarına sürekli bilgi akışı sağlayıp, organizasyon bannerları ile de tanıtımın daha geniş bir kitleye ulaşması sağlanacaktır.

E-Posta ile Tanıtım: AFT portföyünde bulunan 35000 e-posta adresine, işletme sahibi firmalara, Ticaret ve Sanayi Odaları ile meslek odalarına ve kişisel e-posta adreslerine düzenli olarak tanıtım e-postaları, Eylül ayından itibaren gönderilecektir.

Sosyal Medya ile Tanıtım: Isparta Auto Show olarak oluşturulacak Facebook sayfasında organizasyonla ile ilgili bilgi ve haberlerin duyurulması ve grup katılımcı sayısının artırılması ile daha fazla ziyaretçi kitlesine ulaşılması hedeflenmektedir.

Online Giriş Bileti: Organizasyondan 30 gün önce AFT Web sitesinde online giriş bileti (indirimli davetiye) bölümü aktif hale getirilerek ziyaretçi potansiyelinin artması sağlanacaktır.

Basın Bültenleri: Eylül ayından itibaren düzenli olarak gönderilecek olan basın bültenleri ile organizasyon hakkında gelişmeler ile birlikte yapılacak aktiviteler ve etkinliklerin de basın-medya yolu ile duyurulması sağlanacaktır.

Basın Toplantısı: Organizasyon açılışından önce basın ve medya mensuplarının bir arada olacağı bir basın toplantısı ile organizasyonun genel olarak tanıtımı yapılacak ve basın yolu ile haberler çıkarılması sağlanacaktır.

Ziyaretçilerin ilgisini çekecek, mini araba yarışları, dans ve show gösterileri, en beğenilen stant seçimi, en beğenilen otomobil seçimi ve çekilişle dağıtılacak değişik hediyeler de organizasyona ilginin artmasında önemli bir rol oynayacaktır.

Ayrıca katılımcı otomobil firmalarıyla yapılacak görüşmeler sonrasında özel yarışma ve defileler gibi etkinliklerin yapılması da planlanmaktadır.

Şehir merkezinden organizasyon alanına ücretsiz otobüs (ring) seferleri yapılacaktır.

Koşullar
Katılım ücreti, metrekare fiyatı ile alınan standın metrekare birim fiyatının çarpılması ile hesaplanır. Katılımcı firma toplam tutarın 1/3 ünü sözleşme imzalandığı anda nakit olarak, kalan kısmını da organizasyon sonrasında ödemekle yükümlüdür.